Moja wsparcie dla kobiet
  • Deklaruję, że jako poseł na Sejm będę dążył do wyrównywania szans edukacyjnych w naszym regionie.
  • Jestem przekonany, że wspierane przeze mnie inwestycje w infrastrukturę edukacyjną w naszym regionie sprawią, że kobiety na różnych etapach edukacji będą miały lepsze perspektywy rozwojowe.
  • Jako kandydat miałem wielokrotnie możliwość współpracy z kobietami pracującymi w swoich samorządach, na przykład w gminie Kowalewo Pomorskie. Cieszę się, że ich głos i perspektywa stają się coraz bardziej widoczne.
  • Angażuję się w liczne akcje mające na celu wsparcie przedsiębiorczych kobiet. W Grudziądzu brałem udział w konferencji „Kobiety mają wybór”, organizowanej przez fundację PFR.
  • Cieszę się, że tego typu inicjatyw jest coraz więcej. Jestem przekonany, że wsparcie kobiet w rozwoju ich przedsiębiorczości przyniesie wiele korzyści dla województwa kujawsko-pomorskiego.
  • Proszę o Państwa poparcie, dzięki któremu jako poseł będę kontynuować moje wsparcie dla kobiet z województwa kujawsko-pomorskiego.
MATEUSZ MORAWIECKI
Prezes Rady Minstrów

Słowa Premiera M. Morawieckiego na temat K. Szczuckiego wypowiedziane w czasie konferencji prasowej w Kruszwicy:

„Pan Minister Krzysztof Szczucki jest u mnie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów prawą ręką w sprawach legislacyjnych. Dziękuję Ministrowi za jego profesjonalizm, dostępność i za to, że tak troszczy się o swoją Małą Ojczyznę. Widzę znakomite perspektywy przed województwem kujawsko-pomorskim”.

JAROSŁAW KACZYŃSKI
Wiceprezes Rady Ministrów,
Prezes Prawa i Sprawiedliwości

Słowa Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na temat kompetencji K. Szczuckiego:

„Profesor Szczucki jest znakomicie przygotowany, jeżeli chodzi o pracę państwową”.

PIOTR GLIŃSKI
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Słowa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego na temat inicjatywy odbudowy południowego skrzydła zamku w Grudziądzu:

„Ten pomysł przyniósł do mojego ministerstwa mój przyjaciel, pan minister Krzysztof Szczucki, który zainspirował mnie tym, że jest jeszcze jeden zamek. My w ostatnim czasie włączyliśmy do zamku Malborka także oddziały np. w Kwidzynie. Grudziądz byłby kolejnym oddziałem naszego muzeum malborskiego”.

DANUTA KĘDZIORSKA-CIESZYŃSKA
Wójt gminy Brzozie

„Poznałam Pana Krzysztofa Szczuckiego podczas organizacji spotkania z seniorami w gminie Brzozie. Sama inicjatywa spotkania z seniorami okazała się bardzo cenna. Oprócz zaprezentowania w sposób ciekawy i merytoryczny kwestii związanych z bezpieczeństwem Pan Krzysztof Szczucki dał się poznać jako osoba niezwykle sympatyczna i otwarta na drugiego człowieka. Niewątpliwie oprócz wysokich kwalifikacji oraz doświadczenia zawodowego (szczególnie w dziedzinie prawa) Pan Krzysztof Szczucki jest osobą bardzo pracowitą i zdeterminowaną do działania. Jego zaangażowanie i praca na rzecz dobra wspólnego zasługują na uznanie”.