PRZEWODNIK PRAWNY
SENIORA

Pragnę, aby poradnik wyposażył osoby starsze w wiedzę, która pozwoli im obronić się przed nieuczciwymi sprzedawcami i oszustami. Serdecznie zachęcam do bezpłatnego pobrania przewodnika i korzystania w pełni ze swoich przywilejów.

przewodnik seniora

wsparcie prawne seniora

Uważam, że moim zadaniem jest upowszechnianie wiedzy prawnej, zwłaszcza osobom bardziej niż inne narażonym na działanie różnych oszustów, próbujących wykorzystać momenty słabości drugiego człowieka. Dlatego oddaję w Państwa ręce przewodnik prawny, które może być podręcznym źródłem podstawowych informacji o obowiązującym prawie oraz o tym, jak zachować się w niecodziennych sytuacjach.

spis treści

czego dowiesz się z przewodnika prawnego?

Zakupy.
Jak skutecznie dokonać reklamacji niechcianego towaru
Finanse.
Jak unikać płacenia podatku dzięki uldze dla seniora
Naciągacze i oszuści.
Jak uniknąć oszustwa i co robić w jego przypadku
Co mi przysługuje?
Jak skorzystać z darmowego wyjazdu do sanatorium
Jak sprawdzić, jakie dodatki przysługują Seniorom
Jak skutecznie chronić się przed uciążliwymi telemarketerami

ZAKUPY

Kiedy robimy zakupy, nie zawsze wszystko idzie po naszej myśli. Buty mogą się rozkleić po tym, jak wybierzemy się w nich na spacer, suszarka może nie działać, kiedy sprawdzimy ją w domu, w meblach może brakować części, a sprzęt kuchenny może nie mieć funkcji, którą sprzedawca nam reklamował. Jeśli kupujemy rzeczy przez Internet albo na specjalnym pokazie, możemy nie mieć możliwości wcześniejszego sprawdzenia towaru. Czy po -nietrafionym albo pochopnym zakupie możemy odzyskać pieniądze albo dostać prawidłowo -działający sprzęt?

POMOC
Z FINANSAMI

Kwestie finansowe zawsze są bardzo trudne. W przepisach jest tak wiele reguł, zasad, wyjątków i obowiązków, że łatwo się pogubić! A tu przecież chodzi o pieniądze… Dowiedz się, jak łatwo przekazać pieniądze córce lub wnuczkowi, aby nie musieli płacić podatku, czy będziesz mógł dorabiać do emerytury i co zrobić z mieszkaniem, które przypadło Ci w spadku!

NACIĄGACZE
I OSZUŚCI

Seniorzy bywają celem różnego rodzaju naciągaczy i oszustów. Dowiedz się, w jakich przypadkach zachować szczególną czujność i gdzie szukać pomocy, gdy coś pójdzie nie tak!

CO MI
PRZYSŁUGUJE

Seniorzy są dla nas, współobywateli, bardzo ważni. Wasza praca dla kraju, Wasze doświadczenie, którym się dzielicie, jest dla nas wszystkich bardzo cenne. Doceniamy Was, dlatego chcemy pomóc, zapewniając Wam szereg ułatwień.

RADA SENIORÓW

Życiowa mądrość oraz doświadczenie seniorów pozwalały licznym pokoleniom Polek i Polaków kształtować losy sąsiedztwa, gminy, powiatu, regionu, a nawet Państwa. Obecnie odpowiedzialna polityka senioralna ukierunkowana na polepszanie życia wymaga zaangażowania osób 60+ w liczne aktywności działalności obywatelskiej. Jednym z przykładów takiej aktywności jest działanie w radach seniorów przy jednostkach samorządu terytorialnego.

FORMULARZE
WNIOSKÓW

Formularze wniosków są dostępne w pliku PDF.

POBIERZ BEZPŁATNY PRZEWODNIK
I POZNAJ SWOJE PRAWA

Krok 1: Podaj swoje imię.
Wpisz swoje imię w odpowiednie pole w formularzu.

Krok 2: Podaj swój adres e-mail.
Wpisz swój adres e-mail w odpowiednie pole w formularzu.

Krok 3: Zaakceptuj zgodę na przetwarzanie danych.
Zaznacz to pole, jeśli wyrażasz zgodę na otrzymywanie newslettera.

Krok 4: Pobierz bezpłatny przewodnik.
Poznaj swoje prawa i nie daj się nabrać oszustom.

Nowe pole