Moja strategia i osiągnięcia dla Torunia.
  • Jako kandydat na posła byłem zaangażowany w powstanie nowej instytucji kultury im. gen. Elżbiety Zawackiej w Toruniu.
  • Jestem przekonany, że ta inicjatywa godnie upamiętni ważną dla Torunian postać.
  • Dzięki tej zmianie fundacja nadal będzie mogła upamiętniać i dokumentować historię osób związanych z Wojskową Służbą Kobiet oraz konspiracją pomorską podczas II wojny światowej.
  • Z pełnym przekonaniem deklaruję moje wsparcie dla wszelkich inicjatyw mających na celu uhonorowanie postaci Generał Elżbiety Zawackiej.
  • Jako kandydat na posła byłem zdeterminowany, aby pozyskiwać nowe fundusze na rozwój Torunia.
  • Dzięki naszej wspólnej pracy na lewobrzeżu Torunia powstanie nowa szkoła, która otrzymała ponad 65 mln zł z Rządowego Funduszu Polski Ład.
  • Nowa jednostka będzie nie tylko miejscem nauki, ale także przedszkolem, halą sportową oraz mediateką.
  • Kolejnym ważnym osiągnięciem, które zrealizowałem dla Torunia, było wsparcie starań miasta o środki z Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
  • Dzięki mojemu zaangażowaniu miasto otrzymało 3,5 mln zł na prace konserwatorskie, restauratorskie oraz budowlane na Starym Mieście.
  • Proszę o Państwa poparcie, dzięki któremu jako poseł będę kontynuować moją pracę na rzecz przyciągania nowych szans rozwojowych do Torunia.
MATEUSZ MORAWIECKI
Prezes Rady Minstrów

Słowa Premiera M. Morawieckiego na temat K. Szczuckiego wypowiedziane w czasie konferencji prasowej w Kruszwicy:

„Pan Minister Krzysztof Szczucki jest u mnie w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów prawą ręką w sprawach legislacyjnych. Dziękuję Ministrowi za jego profesjonalizm, dostępność i za to, że tak troszczy się o swoją Małą Ojczyznę. Widzę znakomite perspektywy przed województwem kujawsko-pomorskim”.

JAROSŁAW KACZYŃSKI
Wiceprezes Rady Ministrów,
Prezes Prawa i Sprawiedliwości

Słowa Prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego na temat kompetencji K. Szczuckiego:

„Profesor Szczucki jest znakomicie przygotowany, jeżeli chodzi o pracę państwową”.

PIOTR GLIŃSKI
Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Słowa Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego Piotra Glińskiego na temat inicjatywy odbudowy południowego skrzydła zamku w Grudziądzu:

„Ten pomysł przyniósł do mojego ministerstwa mój przyjaciel, pan minister Krzysztof Szczucki, który zainspirował mnie tym, że jest jeszcze jeden zamek. My w ostatnim czasie włączyliśmy do zamku Malborka także oddziały np. w Kwidzynie. Grudziądz byłby kolejnym oddziałem naszego muzeum malborskiego”.